- завод з виготовлення покриттів для дахів.

Якісні покрівельні та фасадні рішення з металочерепиці від українського виробника.

Модифікації покрівлі приватних будівель

Дах є верхньою конструкцією будинку. Це один із найважливіших елементів будь-якої будови. Покрівля захищає споруду від:

  •  перегріву;
  •  атмосферних опадів;
  •  води після зливи;
  •  талого снігу під час відлиги. 

Ще одна, не менш важлива, функція покриття будівлі - збереження тепла в холодну пору року. Крім свого головного призначення, покрівля надає будові унікальності, підкреслює її архітектурні особливості, дизайн. 

Різновиди форм покрівлі приватних будівель

На стадії проектування власного житла до вибору форми даху слід підійти ґрунтовно. Існують такі модифікації покрівлі приватних будов:

  • плоскі (рівні) та мансардні;
  • скатні (односкатні, двосхилі) та ламані чотирисхили;
  • вальмові та шатрові;
  • круглі або «цибулинні» (конічні та купольні);  
  • багатощипцеві та арочні.

Плоский дах позбавлений нахилу, завдяки чому на ньому можна звести приміщення, придатне для експлуатації. Такій поверхні будівлі притаманна висока опірність вітровим навантаженням. На зведення, оздоблення простої покрівлі не потрібні великі фінансові витрати. Однак є один мінус – на рівному даху можуть накопичуватися атмосферні опади. Тому знадобиться монтаж якісної гідросистеми та водовідведення. 

Скатний дах, на відміну від плоского, характеризується невеликим ухилом поверхні. По ньому стікають потоки дощових та талих вод. Конструкції бувають різних варіацій - одновідкосні, горищні, безгорищні з утепленням, дво-, чотирисхили. Цей тип даху надає особняку естетично-привабливий зовнішній вигляд. 

Односхилий дах має рівну поверхню, розташовану під нахилом. На ній неможливо облаштувати мансарду чи горище. Тому такий тип покрівлі найкраще підійде для будівництва господарського призначення.

Двосхилий дах складається з двох схилів, що мають однакову довжину. Укосні площини з'єднані між собою коником. Вони можуть бути симетрично або під різними кутами нахилу. 

Даний дах належить до найпопулярніших форм, завдяки наступним перевагам:

  • нескладності монтажу;
  • функціональності. 

На двосхилий покрівлі не збирається вода. Тут можна облаштувати невелику мансарду, приміщення горищного типу. Однак такий дах не дуже стійкий при сильних поривах вітру і через свою структуру складний в установці. 

Для скатних дахів підходять різні види покрівельних матеріалів:

Чотирьохсхилий дах - це модифікація двосхилий покрівельної форми. Її інші назви:

  • ламана (через злами схилів):
  • мансардна (завдяки конструкції, що дозволяє організувати просторе горище, яке може бути повноцінним другим поверхом).

Вальмова - це одна з модифікацій чотирисхилих дахів, що складається з трикутних і трапецієподібних конструкцій. Цей тип даху складний у виконанні, якщо аналізувати його технічні особливості. Він має чотири скати, серед яких торцеві – трикутної форми. Так звані «вальми» тягнуться від ковзана до карниза. Покрівля є досить практичною у плані стікання з неї опадів. Вона стійка до будь-яких проявів негоди, шквалистих поривів вітру. Різновидом вальмової є шатрова покрівля. 

Кругла форма даху – незвична у будівельній практиці. Цей тип покрівлі позбавлений гострих кутів. Конічний дах складається з численних трикутно образних схилів. Її, як правило, зводять на баштових, сакральних архітектурних об'єктах, таких як собори, церкви, мечеті. Для перекриття дахів купольного типу ідеально підходять фальцева покрівля та бітумна черепиця.

Арочні покрівлі нерідко можна бачити на дачних ділянках. Як приклад склепінчастого даху можна навести теплицю. Покривають таку конструкцію найчастіше полікарбонатом. 

Мансардний дах є похилим з особливою конструкцією. ската. Він складається із двох частин. Одна з них, верхня, є пологою, тоді як нижня — крута. Утворене горищне місце називають мансардою.

Широкий асортимент сертифікованих товарів для покрівлі та облицювання фасадів від офіційного дистриб'ютора Gepard

Купити якісну металочерепицю, профнастил, керамічну, бітумну черепицю та інші покрівельні матеріали пропонує український завод «Гепард» (Вінниця)

Щоб отримати консультацію, зробити правильні розрахунки та оформити покупку, слід зв'язатися з менеджерами за номерами телефонів. Також передбачено можливість залишити заявку на сайті компанії. 

Кожен покупець може розраховувати на своєчасну та акуратну доставку по Україні замовленої продукції. 

Інші статті
Українська