- завод з виготовлення покриттів для дахів.

Якісні покрівельні та фасадні рішення з металочерепиці від українського виробника.

Як зробити навіс для машини своїми руками

Не кожен автовласник має можливість спорудити на території приватного будинку гараж. Найчастіше на це не вистачає фінансів чи часу. Але залишати автомобіль просто неба мало хто захоче. 

Навіщо потрібний навіс для легкової машини, мікроавтобуса?

Без спеціального навісу транспортний засіб зазнаватиме згубного, руйнівного впливу навколишнього середовища. Згодом, іномарці будуть потрібні ремонтні роботи. 

Тому, спочатку, для притулку машини важливо облаштувати містечко з укриттям. Навіс захистить авто від дощу, налипання снігу, зледеніння, появи на металевій поверхні іржі.  

Він урятує «залізного коня» від градин, які можуть:

  • пошкодити капот, верхню частину машини, залишивши невеликі вм'ятини;
  • побити шибки. 

Також вулична конструкція запобігатиме скупченню на автомобілі пилу, утворенню брудного нальоту. Вона вбереже і від голубиного, гороб'ячого посліду. 

Без навісу, влітку авто буде знаходитися під прямим впливом ультрафіолетових променів. Як наслідок, може зблиснути оббивка крісел, а шини втратити свої початкові характеристики.

Інструкція зі спорудження навісу для машини

Перед стартом робіт зі зведення навісу необхідно визначитися з його розмірами, конструкцією. Слід врахувати габарити самої машини та площу ділянки, відведеної для паркінгу. 

Як підпірка навісу можуть послужити:

  • стіна будівлі;
  • сарай. 

Якщо ж вільний простір біля будинку відсутній, знадобляться дві опори. На них попереду спиратиметься дах. Відокремлена конструкція не стосуватиметься інших будівель. Її можна спорудити в будь-якій відповідній зоні прибудинкової території. Вона може бути розрахована на стоянку як однієї, так і кількох машин. 

Конструкція виглядає естетично, якщо матеріал навісу гармонує з дахом, оздобленням фасаду будівлі. 

Дах може бути наступних видів:

  • пряма та похила;
  • двосхилий і напівкруглий.

Перед тим, як розпочати будівництво, потрібно спроектувати сам навіс. Планування передбачає ретельне опрацювання кожного елемента. Потрібні точні виміри. Для легковика оптимальним буде розмір 5 м на 2,5 м. 

Якщо місце характеризується великою площею, передбачається стоянка позашляховика чи буса, можна побудувати габаритнішу конструкцію (6,6 м на 3,5 м).  

Для тенту, розрахованого на паркінг двох машин, ідеально підійде споруда з параметрами 6,3 х6 м. Висота навісу залежить від габаритів автомобіля. Якщо передбачений багажник зверху, необхідно враховувати його в навантаженому стані. 

Рекомендована висота будівлі - від 2-х до 2,5 м. Важливо пам'ятати, що низька висота конструкції буде створювати домочадцям ряд незручностей, а під надмірно високий навіс затікає дощова вода, потрапляє сніг.  

Довжина споруди для стоянки має бути більшою за сам автомобіль на метр, а завширшки — перевищувати на 1,5 м або 2 м. Якщо навіс розрахований на два транспортні засоби, то їх ширина підсумовується, додається з кожного боку по одному метру. Відрізок між ними має становити 80 см, а довжина між прольотами не превалювати за величину 2 метри.

Матеріали для навісу

Для зведення автонавісу на дачі знадобляться легкі, але при цьому міцні матеріали - дерево, метал, бетон, цегла, камінь. Несучі конструкції найчастіше споруджують із деревини - міцного, практичного, екологічно чистого матеріалу. Дерево легко піддається обробці, характеризується гарним зовнішнім виглядом, перебуває у гармонії з будь-яким ландшафтним дизайном. 

Для будівництва опор використовують брус 15 см на 15 см, колоди діаметром 15 см. Балки та досточки знадобляться для збирання каркасу. 

Будівництво навісу не забирає багато часу. Якщо дерев'яну конструкцію обробити спеціальними, що захищають від гниття, комах, складами, вона прослужить довго. Однак потрібно враховувати, що деревина швидко спалахує. Опори змащують антипіреном, вогнезахисним просоченням та антисептиком. Дерево покривають лаком чи фарбою. 

Найбільш міцними, надійними вважаються металеві опори. Вони стійкі до ударів, колосальних навантажень. Фахівці використовують сталевий профіль 8х8 см. 

Не обійтися без кованих елементів. Знадобляться і труби діаметром 10 см. З'єднання заварюють, кріплять за допомогою болтів. Для зведення металевого каркасу потрібен спеціальний інструментарій. Щороку, щоб запобігти появі корозії, опори покривають антикорозійним складом. 

Для будівництва опор можна використовувати цеглу чи камінь. Також практикують зведення бетонних опор. Вони стійкі, витримують вагу будь-якого матеріалу, що використовується для перекриття даху.

Накривають конструкцію металочерепицею, полікарбонатом, металопрофілем покрівельним. Від вибору матеріалу залежить, наскільки естетично привабливим та практичним буде укриття для машини. Гармонійніше виглядає навіс, перекритий тією ж черепицею, що і архітектурний об'єкт. 

Якісні покрівельні матеріали від офіційного дистриб'ютора "Гепард"

Компанія GEPARD пропонує купити за вигідною вартістю, на будь-який смак та гаманець, сертифіковані матеріали для перекриття дахів:

Також завод реалізує іншу високоякісну продукцію.  водостоки, металевий сайдинг, мансардні вікна, сходи на горище Fakro, штакетний паркан, утеплювач та багато іншого. 

Щоб купити потрібний товар, необхідно залишити заявку на сайті або зателефонувати менеджерам за допомогою контактних номерів телефонів. Фірма «Гепард» (Вінниця) гарантує своєчасну доставку продукції у межах України.

Інші статті
Українська